Vítejte na stránkách zabývajících se seznamem některých z dnešního pohledu starších typů procesorů společnosti Intel. Níže uvedený seznam je primárně zaměřen na procesory s taktem od 2GHz nahoru a měl by vám pomoci se poněkud lépe vyznat v různých revizích, rychlosti FSB, typu patice (socketu), výrobního procesu, počtu či typu jader a několika dalších údajů. Seznam procesorů je celkem dlouhý a již v listopadu 2006 dosáhl počtu 500 typů. Veškeré informace pocházejí z originálních zdrojů Intel Corporation, případné chyby se snažíme korigovat, ale i sám Intel má ve svých údajích mnoho překlepů a logických chyb, někdy se dokonce rozchází v technických údajích jednoho typu procesoru na více místech, což by se snad vzhledem k tak obrovskému množství modelů dalo odpustit. Následující tabulka o sobě netvrdí, že žádné chyby neobsahuje, ale snad jich tu moc není. Tabulka však již není od konce roku 2008 aktualizována (nejsou lidi :-).
A nyní se vrhněme na zkrácený popis, co vám tato stránka nabízí. Mimo samotného prohlížení si můžete požadované informace filtrovat výběrem typu procesoru (Celeron, Pentium, Core 2 Duo, ...), jeho frekvence v MHz, rychlosti FSB (666 je u starších typů CPU jsou zaměněno na 667), revize, socketu (zde je třeba vědět, že pokud se u procesorů zobrazuje například socket 775, nemusí být mezi sebou vždy slučitelný - typickým příkladem je běžný Pentium D či Core 2 Duo oproti Dual Core Xeonu), výrobního procesu v nm, CPUID (to je hexadecimální číslo, pod kterým se procesor detekuje v základní desce a tato pozná jeho typ), počtu integrovaných jader a samozřejmě také rozdělení podle neoficiálního názvu jádra. Právě v tom posledním je zřejmě největší potenciál zobrazeného seznamu. Někdy prostě je třeba vědět, které procesory jsou vlastně neoficiálně výrobcem označovány jako Banias, CedarMill, Clowertown, Conroe, Cranford, Dempsey, Dothan, Gallatin, Irwindale, Kentsfield, Merom, Nocona, Northwood, Paxville, Potomac, Prescott, Presler, Prestonia, Smithfield, Sossaman, Woodcrest, Yonah a tak dál. Kliknutím na typ procesoru nebo nápis -info- získáte některé další informace a v případě vybraných procesorů naskenovanou tabulku z obalu nebo i foto samotného procesoru (shora i zespodu).

Seznam a technické parametry některých procesorů značky Intel

CPU FREQ FSB REVISION SOCKET MNF CPUID CORE NUMBER CORE NAME  

CPU TYPE FREQ FSB MP REV L2 VOLTAGE SSPEC SOCKET CPUID PLATF MNF CORE OTHER
* - Intel don't mention CPU type, printed is a speculative name
Total: 0 CPU's

OTHER WEB SITE:  ATHEROS DRIVER's * AMD/ATI DRIVERS's * DVD DRIVER INFO * REALTEK DRIVER's * USB 3.0 DRIVERS * VIA DRIVER's